+420 607 522 524

Region Česká Kanada

Česká kanada je krajina charakteristická rozlehlými lesy (v létě plnými hub a borůvek) a četnými rybníky, vhodnými ke koupání. Zdejší panenská příroda přímo láká k výletům, ať už pešky nebo na kole. Pro cyklisty je zdejší kraj přímo ideální, mohou zde nerušeně jezdit po lesních silničkách a okolí nabízí spoustu zajímavých výletních cílů, jako inspiraci přinášíme pár tipů na ty nejzajímavější. Pro zdatnější cyklisty tudy prochází cyklotrasa Praha - Vídeň. V zimním období je možné podnikat běžkařské výlety.

Landštejn

Mohutná zřícenina hradu v místech, kde se setkávaly hranice Čech, Moravy a Rakouska. V současnosti jedna z nejrozsáhlejších hradních zřícenin, přístupná veřejnosti od dubna do října. Pro komplexní informace zkuste navštívit oficiální stránky hradu. Hrad se nachází zhruba 5 km od penzionu.

Klášter

Obec, kde stál původně od roku 1501 paulánská klášter, který by v roce 1533 vypálen, poté byl znovu založen roku 1622 a zrušen za vlády Josefa II. V 50. letech 20. století byl klášter zbořen a zůstal zachován pouze barokní jednolodní kostel Nejsv. Trojice, spolu s tzv. Červenou chodbou, přiléhající ke kostelu. Dnes je kostel s druhým největším dřevěným oltářem v Evropě nově zrekonstruován.

Montserrat

Poutní kostel P. Marie Bolestné, založený r. 1561. Za Josefa II. zrušen a částečně zbourán. V letech 1558-65 obnoven, exteriér upraven novorománsky. Kostel je kopií benediktského kostela ve španělském Montserratu.

Pfaffenschlag

Veřejně přístupná zaniklá středověká vesnice, archeologickým výzkumem v 50. - 60. letech 20. století byly na lesní mýtině odhaleny zbytky stavení, které ve dvou řadách vymezují náves se Slavonickám potokem uprostřed.

Slavonice

Město ležící přímo na hranici s Rakouskem, jeho největší chloubou je jedinečně dochovalé náměstí s renesančními a pozdně gotickými domy, postavenými vesměs v 16. století, průčelí jsou členěna sgrafitovou, v mnoha případech figurální nebo malovanou výzdobou. Více informací přináší webové stránky Slavonické Renesanční Společnosti.

Maříž

Nedaleko Slavonic se nachází vesnice Maříž, známá stejnojmenou keramickou dílnou, kde si můžete sami zkusit vyrobit hrnek.